Geplaatst op

De Belastingdienst heeft de afspraken over het huren van een parkeerplaats of garage aangepast. Daarom betalen sommige bewoners vanaf 1 mei 2024 btw over de huur van een parkeerplaats of garage. Zij hebben daar in april 2024 een e-mail of brief over gekregen.

De afspraken zijn op 1 januari 2024 aangepast door de Belastingdienst
Soms hoort een parkeerplaats of garagebox niet bij de woning. Dit heet niet onlosmakelijk verbonden. De afspraak was dat als de parkeerplaats of garage in hetzelfde postcodegebied ligt als de gehuurde woning, er geen btw betaald hoeft te worden. Maar de Belastingdienst heeft deze afspraak aangepast. Zij zeggen dat er wel btw betaald moet worden over de kale huur. Woonbron betaalt de btw van januari tot en met april 2024. Vanaf 1 mei 2024 betalen bewoners zelf 21% btw.

Vanaf 1 juli 2024 gaat de huur van een parkeerplaats of garage omhoog met 5,5%. Omdat de Belastingdienst de afspraken heeft aangepast, verhogen wij de huur dit jaar 2 keer. We begrijpen dat dit een vervelend bericht is.

Lees meer op de website van de Belastingdienst.

Overig nieuws

Overeenkomst voor een duurzame toekomst voor woongebouw IJsselburgh getekend

Woningcorporatie Woonbron en aannemer Dura Vermeer Bouw Heyma ondertekenden op 15 juli 2025 de overeenkomst voor de uitvoering van grote onderhouds- en verbeterwerkzaamheden aan woongebouw IJsselburgh in Rotterdam. De aanpak van dit gebouw met 196 woningen voor ouderen aan de Schinnenbaan in de wijk Beverwaard belooft bewoners verbetering van de woonkwaliteit, duurzaamheid en veiligheid. Toevoeging van isolatie en ventilatie zorgen ervoor dat er minder warmte verloren gaat en bewoners energiezuiniger wonen. In juni gaf een ruime meerderheid van de bewoners hun toestemming voor de wijzigingen. De IJsselburgh straalt straks in zijn omgeving met frisse, nieuwe kleuren en gemoderniseerde hoofdingang.
Lees meer

Impuls van 110 miljoen euro voor Coolhaveneiland dankzij grootschalige gebiedsaanpak Woonbron

Op Coolhaveneiland in Rotterdam-Delfshaven werkt woningcorporatie Woonbron de komende jaren aan een grootschalige gebiedsaanpak. Met een investering van ruim 110 miljoen euro worden bestaande woningen verduurzaamd, hele woonblokken gerenoveerd of gesloopt en nieuwe woningen gebouwd. Het doel: kwaliteit toevoegen aan de wijk, zonder betaalbaarheid uit het oog te verliezen.
Lees meer