Geplaatst op

Gisteren vierde woningcorporatie Woonbron, samen met de nieuwe bewoners en in de aanwezigheid van wethouder Wim van der Kruijff, de feestelijke oplevering van 100 nieuwe huurappartementen aan de historische Noordendijk in de Vogelbuurt (Dordrecht). Op deze bijzondere locatie, met diepe wortels in de geschiedenis van de stad, zijn drie moderne en duurzame woongebouwen gerealiseerd: twee voor de sociale huur en één in de middenhuur. Alle 100 woningen zijn inmiddels verhuurd.

Wonen op historische grond
De Noordendijk is geen willekeurige plek. Deze eeuwenoude dijk heeft Dordrecht niet alleen beschermd tegen het water, maar stond ook aan de basis van de economische bloei van de stad.  
In vroegere tijden stonden hier houtzaagmolens en vond een levendige houthandel plaats, direct grenzend aan de bekende Vogelbuurt. Die buurt groeide uit tot een arbeiderswijk met een sterke sociale cohesie.

Met deze nieuwbouw voegen we een eigentijds hoofdstuk toe aan een locatie die al zoveel betekenis heeft voor Dordrecht,” aldus een Arthur Oerlemans, directeur bij Woonbron. “De gebouwen passen in de omgeving, maar dragen ook bij aan een toekomstbestendige stad.

Arthur Oerlemans, directeur bij Woonbron


Betaalbaar wonen met kwaliteit
In samenwerking met de gemeente Dordrecht en de architect heeft Woonbron gezocht naar een nieuwe invulling van de locatie met behoud van het aantal woningen én betaalbaarheid. Het resultaat: drie woongebouwen met in totaal 100 appartementen, waarvan 72 in de sociale huur en 28 in het middensegment. De bouw startte in juli 2023 en werd deze maand afgerond. 

De vraag naar betaalbare huurwoningen is groot,” aldus wethouder Wim van der Kruijff. “We zijn trots dat op deze plek Dordtenaren een nieuw thuis vinden, of ze nu terugkeren naar hun oude buurt of hier voor het eerst komen wonen.

Wim van der Kruijff, wethouder gemeente Dordrecht


Een diverse groep nieuwe bewoners
De nieuwe bewoners vormen een mooie afspiegeling van de Dordtse samenleving. Jong en oud, alleenstaanden en gezinnen, en mensen van verschillende culturele achtergronden vinden hier een plek. Bijzonder is dat ook enkele oud-bewoners van de Vogelbuurt terug zijn gekeerd naar hun vertrouwde wijk. 

Duurzaamheid centraal
De woongebouwen zijn ontwikkeld met een sterke focus op duurzaamheid. Ze voldoen aan de BENG-normen (Bijna Energie Neutrale Gebouwen), zijn aangesloten op het warmtenet van HVC, en beschikken over groene daken. Innovatieve regenschuttingen en een IT-riool zorgen voor slimme omgang met regenwater. 

Officiële opening met onthulling van de namen
Tijdens de feestelijke bijeenkomst werden de officiële namen van de 3 woongebouwen onthuld. De namen, buizerd, wouw en havik, vormen een knipoog naar de ligging aan de rand van de Vogelbuurt. 

Foto: V.l.n.r.: Wethouder gemeente Dordrecht, Wim van der Kruijff, directeur Woonbron, Arthur Oerlemans en een van de nieuwe bewoners Piet Weekhout onthullen het gevenbord ‘De Havik’. 
Fotograaf: Erno Wientjens 

Overig nieuws

Nieuwe samenwerking Woonbron en Zeeuwse Gronden: wonen en zorg voor Rotterdammers met psychiatrische kwetsbaarheid

Woonbron en Zeeuwse Gronden hebben samen een overeenkomst gesloten om Rotterdammers met psychische kwetsbaarheid een zelfstandige woonplek te bieden, gecombineerd met zorg aan huis. Op 4 december tekenden de bestuurders van beide organisaties de samenwerkingsovereenkomst, waarmee zij zich inzetten voor woonoplossingen en begeleiding op maat voor mensen met een psychiatrische aandoening in Rotterdam.
Lees meer

De Thuisplusflat in beeld: een plek waar wonen, zorg en ontmoeting samenkomen en waar mensen naar elkaar omkijken

In Nederland is het een bekend probleem: er zijn te weinig mensen die in de zorg werken. Tegelijkertijd zien wij als woningcorporatie dat steeds meer ouderen zelfstandig wonen, maar wel wat extra hulp of aandacht kunnen gebruiken. Bij Woonbron zetten we ons hier met veel betrokkenheid extra voor in. Een speciaal team richt zich op het maken van prettige, veilige en toegankelijke woonplekken voor ouderen. Dit doen we uiteraard niet alleen; samen met zorgorganisaties, welzijnspartijen en soms ook de gemeente zoeken we naar slimme en nieuwe oplossingen. In die samenwerking pakt iedereen zijn rol. Zo zorgen we ervoor dat bewoners met een gerust hart en plezier in hun eigen huis kunnen blijven wonen. 
Lees meer

Klaar voor start bouw 300 sociale huurwoningen Merwehaven

Na een razendsnelle ontwikkeling van 1,5 jaar zijn woningcorporaties Havensteder, Woonstad Rotterdam en Woonbron klaar voor de start van de bouw van 3 woontorens in de Merwehaven; de Accenttorens. De Merwehaven in Rotterdam West wordt een vernieuwende stadswijk en maakt deel uit van Merwe-Vierhavens (M4H). Deze mijlpaal werd gevierd en onderschreven door de bestuurders van de corporaties Mohamed el Achkar (Woonstad Rotterdam), Richard Sitton (Woonbron) en Hedy van den Berk (Havensteder) en wethouder Chantal Zeegers, Rolof Venema van Hillen & Roosen en Saskia Oranje van DOOR architecten.
Lees meer