Geplaatst op

Onlangs maakte Aedes, de vereniging van woningcorporaties, de resultaten van de jaarlijkse benchmark bekend. Doel van deze benchmark is om corporaties te vergelijken en van elkaar te leren.

De benchmark kent vijf prestatievelden: Huurdersoordeel, Bedrijfslasten, Duurzaamheid, Onderhoud & verbetering, en Beschikbaarheid & betaalbaarheid. Er zijn per benchmarkonderdeel drie klassen: A, B en C. De corporaties met de beste scores vallen in klasse A, de middengroep in klasse B en de corporaties met de mindere scores in C. Er is gemeten in de periode juni 2023 t/m juni 2024.

Vooruitgang geboekt
Het afgelopen jaar hebben we op verschillende thema’s vooruitgang geboekt. Op Huurdersoordeel gaan we naar een A (2023: B). De score op Bedrijfslasten gaat naar een B (2023: C). Op Duurzaamheid en Onderhoud & verbetering scoren we nog steeds een C. Voor Beschikbaarheid & betaalbaarheid zijn wel scores beschikbaar, maar wordt geen letter toegekend.

Vooral bewoners met een afgerond reparatieverzoek zijn tevreden. Zij geven ons een 8,1 (score A). Ook nieuwe huurders zijn met een 8,2 tevreden over Woonbron (score A). En terwijl de bedrijfslasten in de sector met ruim 10% stijgen, dalen onze bedrijfslasten juist met ruim 2% (score B). Een efficiëntere organisatie zorgt ervoor dat we de komende jaren onze bestaande woningen betaalbaar kunnen houden. En dat we woningen kunnen blijven bouwen, verduurzamen en onderhouden (score C).

We zijn nog niet tevreden over onze scores. Zo scoren we een 6,1 op het huurdersoordeel voor de kwaliteit van de woning. Deze score hangt duidelijk samen met het energielabel van onze woningen. Daarmee kunnen we concluderen dat we –ondanks al onze inspanningen om woningen te verbeteren– nog ver weg zijn van tevreden bewoners. Dit spoort ons aan om onze woningverbetering en verduurzaming in 2025 verder uit te breiden.

corporatie_l0665

Overig nieuws

Feestelijke oplevering van 30 duurzame huurappartementen in Zevenhuizen

Na een gebiedsontwikkeling in Zevenhuizen heeft Woonbron gisteren 30 appartementen in Zuyderkroon Koningskwartier opgeleverd. De bouw startte in mei 2024 en is nu succesvol afgerond. Met dit wooncomplex is de gebiedsontwikkeling afgerond. Samen met Woonbron bestuurder Lizan Goossens-Kloek, aannemer Van Wijnen Stolwijk en bewoners hebben we dit feestelijk gevierd.
Lees meer

Woonbron en Boele & van Eesteren tekenen overeenkomst voor bouw 120 duurzame huurwoningen in Delft

Woningcorporatie Woonbron en ontwikkelende bouwer Boele & van Eesteren (onderdeel van VolkerWessels) hebben tijdens de PROVADA op 18 juni 2025 een turnkey-overeenkomst ondertekend voor het ontwerp en de bouw van 120 duurzame huurwoningen aan de Meermanstraat en Teding van Berkhoutlaan in Delft. De verouderde woongebouwen op deze plek maken plaats voor moderne, energiezuinige appartementen in het sociale segment.
Lees meer