Geplaatst op

Onlangs maakte Aedes, de vereniging van woningcorporaties, de resultaten van de jaarlijkse benchmark bekend. Doel van deze benchmark is om corporaties te vergelijken en van elkaar te leren.

De benchmark kent vijf prestatievelden: Huurdersoordeel, Bedrijfslasten, Duurzaamheid, Onderhoud & verbetering, en Beschikbaarheid & betaalbaarheid. Er zijn per benchmarkonderdeel drie klassen: A, B en C. De corporaties met de beste scores vallen in klasse A, de middengroep in klasse B en de corporaties met de mindere scores in C. Er is gemeten in de periode juni 2023 t/m juni 2024.

Vooruitgang geboekt
Het afgelopen jaar hebben we op verschillende thema’s vooruitgang geboekt. Op Huurdersoordeel gaan we naar een A (2023: B). De score op Bedrijfslasten gaat naar een B (2023: C). Op Duurzaamheid en Onderhoud & verbetering scoren we nog steeds een C. Voor Beschikbaarheid & betaalbaarheid zijn wel scores beschikbaar, maar wordt geen letter toegekend.

Vooral bewoners met een afgerond reparatieverzoek zijn tevreden. Zij geven ons een 8,1 (score A). Ook nieuwe huurders zijn met een 8,2 tevreden over Woonbron (score A). En terwijl de bedrijfslasten in de sector met ruim 10% stijgen, dalen onze bedrijfslasten juist met ruim 2% (score B). Een efficiëntere organisatie zorgt ervoor dat we de komende jaren onze bestaande woningen betaalbaar kunnen houden. En dat we woningen kunnen blijven bouwen, verduurzamen en onderhouden (score C).

We zijn nog niet tevreden over onze scores. Zo scoren we een 6,1 op het huurdersoordeel voor de kwaliteit van de woning. Deze score hangt duidelijk samen met het energielabel van onze woningen. Daarmee kunnen we concluderen dat we –ondanks al onze inspanningen om woningen te verbeteren– nog ver weg zijn van tevreden bewoners. Dit spoort ons aan om onze woningverbetering en verduurzaming in 2025 verder uit te breiden.

corporatie_l0665

Overig nieuws

Overeenkomst voor een duurzame toekomst voor woongebouw IJsselburgh getekend

Woningcorporatie Woonbron en aannemer Dura Vermeer Bouw Heyma ondertekenden op 15 juli 2025 de overeenkomst voor de uitvoering van grote onderhouds- en verbeterwerkzaamheden aan woongebouw IJsselburgh in Rotterdam. De aanpak van dit gebouw met 196 woningen voor ouderen aan de Schinnenbaan in de wijk Beverwaard belooft bewoners verbetering van de woonkwaliteit, duurzaamheid en veiligheid. Toevoeging van isolatie en ventilatie zorgen ervoor dat er minder warmte verloren gaat en bewoners energiezuiniger wonen. In juni gaf een ruime meerderheid van de bewoners hun toestemming voor de wijzigingen. De IJsselburgh straalt straks in zijn omgeving met frisse, nieuwe kleuren en gemoderniseerde hoofdingang.
Lees meer

Impuls van 110 miljoen euro voor Coolhaveneiland dankzij grootschalige gebiedsaanpak Woonbron

Op Coolhaveneiland in Rotterdam-Delfshaven werkt woningcorporatie Woonbron de komende jaren aan een grootschalige gebiedsaanpak. Met een investering van ruim 110 miljoen euro worden bestaande woningen verduurzaamd, hele woonblokken gerenoveerd of gesloopt en nieuwe woningen gebouwd. Het doel: kwaliteit toevoegen aan de wijk, zonder betaalbaarheid uit het oog te verliezen.
Lees meer