Geplaatst op

Een jaar heeft het geduurd, het verbeteronderhoud aan de 10 woongebouwen met 234 sociale huurwoningen van Woonbron in de Delftse Krakeelpolderbuurt. Mede dankzij de medewerking van de bewoners heeft De Goede Vastgoedonderhoud alle werkzaamheden volgens planning kunnen uitvoeren. De woningen zijn weer klaar voor de toekomst. De bewoners wonen fijner door de betere isolatie en ventilatie. Als dank voor de gastvrijheid en het geduld zijn medewerkers van Woonbron en de aannemer langs alle huizen gegaan om de bewoners te trakteren op een welgemeende en eetbare 'MERCI'.

Woonbron maakt graag werk van goed wonen
Bijvoorbeeld door kansen te benutten in het geplande onderhoud. In het geval van de Krakeelpolderbuurt is het groot onderhoud gecombineerd met het toevoegen van isolatie en ventilatie. Zo draagt de aangebrachte mechanische ventilatie-unit (MV) nu bij aan een droog en gezond binnenklimaat. Als de bewoner voor toevoer van verse lucht zorgt, voert deze unit de vuile lucht en het vocht snel het huis uit. Dit voorkomt vocht en schimmel. Daarnaast is een droog huis eerder verwarmd. Naast de isolatie van de gevels en de tochtafdichting, is er isolerend glas geplaatst. Mooie nevenvangst hiervan is dat storende buitengeluiden van onder meer de kazerne in de buurt niet meer dominant in de woning te horen zijn.

Als dank voor de gastvrijheid en het geduld zijn medewerkers van Woonbron en de aannemer langs alle huizen gegaan om de bewoners te trakteren op een welgemeende en eetbare 'MERCI'.

Oog voor de bewoners
Tijdens de werkzaamheden konden alle bewoners gewoon in hun woning blijven wonen. Bij alle onvermijdelijke overlast was Woonbron thuis in de wijk en stond hen met raad en daad bij. Voor de bouwvak organiseerden de corporatie en de aannemer een buurtfeestje. Een moment van ontmoeting en gezelligheid wat zeer werd gewaardeerd. Hoewel in januari in sommige woningen nog wordt gewerkt, zit het grove werk er op. De steigers zijn weggehaald. De vaklieden hebben alvast afscheid van de bewoners genomen en hen veel plezier gewenst van het nieuwe comfort.

Alle werkzaamheden volgens planning uitgevoerd
Met deze aanpak investeert Woonbron ruim € 5,6 miljoen in het verbeteren van de kwaliteit en de verduurzaming van zijn sociale huurwoningen in Delft.

Overig nieuws

Feestelijke oplevering van 30 duurzame huurappartementen in Zevenhuizen

Na een gebiedsontwikkeling in Zevenhuizen heeft Woonbron gisteren 30 appartementen in Zuyderkroon Koningskwartier opgeleverd. De bouw startte in mei 2024 en is nu succesvol afgerond. Met dit wooncomplex is de gebiedsontwikkeling afgerond. Samen met Woonbron bestuurder Lizan Goossens-Kloek, aannemer Van Wijnen Stolwijk en bewoners hebben we dit feestelijk gevierd.
Lees meer

Woonbron en Boele & van Eesteren tekenen overeenkomst voor bouw 120 duurzame huurwoningen in Delft

Woningcorporatie Woonbron en ontwikkelende bouwer Boele & van Eesteren (onderdeel van VolkerWessels) hebben tijdens de PROVADA op 18 juni 2025 een turnkey-overeenkomst ondertekend voor het ontwerp en de bouw van 120 duurzame huurwoningen aan de Meermanstraat en Teding van Berkhoutlaan in Delft. De verouderde woongebouwen op deze plek maken plaats voor moderne, energiezuinige appartementen in het sociale segment.
Lees meer