Geplaatst op

Op donderdag 4 mei 2023 hebben Karin van Dreven, bestuurder van Woonbron en Aimee Heijdenrijk, bestuurder van Pameijer, hun handtekening onder een samenwerkingsovereenkomst gezet. Zowel Woonbron als Pameijer zijn begaan met de huisvesting van kwetsbare bewoners in gedifferentieerde wijken. Daarvoor is een goede samenwerking van belang. De overeenkomst bevat afspraken tussen Woonbron en Pameijer over het huisvesten van kwetsbare mensen.

Een goede samenwerking draagt ertoe bij dat (kwetsbare) mensen zich thuis voelen en passende ondersteuning krijgen om mee te kunnen doen in de samenleving. De samenwerkingsovereenkomst beschrijft de gedeelde visie van Woonbron en Pameijer over wonen en begeleiden. Afspraken helpen in de onderlinge samenwerking: elkaar weten te vinden en snel kunnen schakelen. Met als doel het vergroten van de leefbaarheid.

Samenwerken aan leefbare wijken en woongebouwen
Woonbron staat voor thuis in de wijk, wil dicht bij haar bewoners staan en van betekenis zijn in het wonen en leven in wijken en complexen. Karin van Dreven: "Wij werken daarin met diverse wijkpartners, waaronder Pameijer. Deze samenwerkingsovereenkomst helpt ons om samen met Pameijer verder te bouwen aan leefbare en inclusieve wijken. Pameijer zorgt voor goede ondersteuning van haar cliënten. Wij zorgen voor voldoende, goede en passende woningen."

Aimee Heijdenrijk vult aan: "Zo werken we samen met Woonbron aan leefbare wijken en woongebouwen. De afspraken in de samenwerkingsovereenkomst geven handvatten om snel te kunnen schakelen bij het tijdig signaleren van mogelijke problemen. Daarnaast geeft de overeenkomst houvast om voor de lange termijn goede woningen beschikbaar te houden voor onze cliënten."

Thuis in de wijk
Woonbron gelooft in gedifferentieerde wijken, waarin er voor iedereen een plek is in de wijk. Zelfstandig, of met begeleiding als dat nodig is. Een mooi voorbeeld is het Thuishavenconcept van Pameijer. Een Thuishaven is de overkoepelende naam van een aantal vormen van ondersteuning gericht op wonen en participeren in de wijk. Een team van Pameijer-medewerkers vormt met de Thuishaven een baken waarop mensen kunnen terugvallen als zij (tijdelijk) ondersteuning nodig hebben.

Overig nieuws

Een woning delen met je beste vriend(in) in strijd tegen de wooncrisis

In de strijd tegen de wooncrisis start Woonbron met het verhuren van 10 woningen aan vrienden. Met een zogenoemd friendscontract kunnen 2 vrienden een woning delen, en daarmee dus ook hun huur. Dit is één van de mogelijkheden die volgens ons kan bijdragen aan het oplossen van het steeds groter wordende woningtekort. Woningzoekenden kunnen op vrijdag 14 februari, Valentijnsdag, vanaf 20.00 uur reageren via Woonnet Rijnmond.
Lees meer

Rotterdam zet in op betaalbare, duurzame woningen voor iedereen

Duurzame woningen bereikbaar maken voor mensen met een kleine beurs: dat is de kern van het convenant dat vandaag wordt ondertekend door wethouder Zeegers (Klimaat, Bouwen en Wonen) van Rotterdam en vier grote woningcorporaties, Hef Wonen, Havensteder, Woonstad en Woonbron. Het convenant markeert een belangrijke stap in het realiseren van betaalbare, duurzame sociale huurwoningen binnen de grenzen van het klimaatakkoord van Parijs.
Lees meer

Nieuwsbrief december 2024 – De bewoner en wij: “Alles wat je kunt doen om brand te voorkomen is meegenomen”

“Het is toch anders wonen dan voor de brand. Mijn woongenot heeft toch wel een klein deukje opgelopen. Gelukkig zitten er ook positieve kanten aan, zoals beter contact met mijn buren”, zegt Joy (40). Zij woont al ruim 16 jaar met veel plezier in een flat aan de Witte de Withstraat in Dordrecht. Vorig jaar werd ze geconfronteerd met 3 branden in haar straat in amper een week tijd.
Lees meer