Geplaatst op

Woningcorporatie Woonbron en bouwbedrijf Van Wijnen bouwen 143 nieuwe woningen in Het Witte Dorp in de wijk Nieuw Krispijn(Dordrecht). Met het tekenen van de aanneemovereenkomst op dinsdag 6 februari gaven ze het startsein voor dit nieuwbouwproject.

De vraag naar woningen is groot. Niet alleen naar sociale huurwoningen, maar ook naar betaalbare koopwoningen. In Het Witte Dorp (Nieuw Krispijn) in Dordrecht wil Woonbron haar woningvoorraad uitbreiden met 129 nieuwe huurwoningen. De huurwoningen bestaan uit 39 ruime ééngezinswoningen en 90 appartementen. Deze huurwoningen biedt Woonbron uiteindelijk aan via DĀK Woonkeus. Daarnaast maakt de bouw van 14 koopwoningen, onder naam Lot's Hof, ook onderdeel uit van de totale ontwikkeling. Hiermee hoopt Woonbron woningzoekenden een fijn, nieuw huis en thuis te bieden.

Grootschalige herontwikkeling Nieuw Krispijn
Dit nieuwbouwproject maakt onderdeel uit van een grootschalige herontwikkeling in de wijk Nieuw Krispijn in Dordrecht. De ontwikkeling bestaat uit een herontwikkeling van het noordelijk gedeelte door Trivire, het zuidelijk gedeelte door Woonbron en een herontwikkeling van de openbare ruimte door de gemeente Dordrecht.

Wooncarrière vanuit een sociale huurwoning naar koop
In overleg met de gemeente Dordrecht biedt Woonbron de 14 koopwoningen als eerste aan bij huurders in de Drechtsteden die een wooncarrière willen maken van sociale huur naar koop. Ook geïnteresseerden met een woning met terugkoopgarantie en starters krijgen voorrang.
Door deze overstap naar koop, komen weer sociale huurwoningen vrij op de huurmarkt zodat de doorstroming op gang blijft. 

Tomas Schütz, manager Vastgoedontwikkeling & Realisatie bij Woonbron: "Dit nieuwbouwproject in het Witte Dorp is een goed vooruitzicht voor wie een sociale huurwoning zoekt in een mooie en groene wijk. Daarnaast is het maken van een wooncarrière van huur naar koop ook mogelijk in dit project".

Betaalbaar, duurzaam en toekomstbestendig
Alle woningen zijn gasloos en worden aangesloten op het warmtenet van HVC. Daarnaast hebben de woningen energielabel A+ en zijn ze bijna energieneutraal (BENG).
Door de nieuwe stedenbouwkundige situatie ontstaat een groene strook aan de Charlotte de Bourbonstraat naar het Weizigtpark. In het ontwerp is het parkeren tussen de blokken gerealiseerd zodat er voldoende parkeergelegenheid is en dit niet direct de wijk ontsiert.

Het ontwerp voor deze nieuwe woningen is gemaakt door KAW-architecten. Bouwbedrijf Van Wijnen heeft als bouwteampartner het ontwerp in eigen beheer verder uitgewerkt tot wat het nu is.

Van Wijnen ontwikkelt, realiseert en beheert vastgoed vanuit 27 locaties in Nederland. De vestiging uit Dordrecht gaat de woningen in Het Witte Dorp bouwen. Dat doet het bouwbedrijf vanuit een duidelijke missie: samen bouwen aan ruimte voor een beter leven. Bij Van Wijnen gaat het werk om mensen, waarbij plekken gecreëerd worden waar mensen zich thuis voelen. Met daarbij oog voor de generaties na ons door gebruik te maken van een duurzaam bouwproces.

Bouwteampartners Woonbron en Van Wijnen samen aan de slag in het Witte Dorp

Woonbron
1_Woonbron en Van Wijnen bouwen 143 nieuwe woningen in Dordrecht

Ondertekening van de aanneemovereenkomst Witte Dorp door Tomas Schütz (l), manager Vastgoedontwikkeling & Realisatie bij Woonbron en Martin de Jong, vestigingsdirecteur bij Van Wijnen Dordrecht.

Fotograaf: Erno Wientjens

Overig nieuws

Een woning delen met je beste vriend(in) in strijd tegen de wooncrisis

In de strijd tegen de wooncrisis start Woonbron met het verhuren van 10 woningen aan vrienden. Met een zogenoemd friendscontract kunnen 2 vrienden een woning delen, en daarmee dus ook hun huur. Dit is één van de mogelijkheden die volgens ons kan bijdragen aan het oplossen van het steeds groter wordende woningtekort. Woningzoekenden kunnen op vrijdag 14 februari, Valentijnsdag, vanaf 20.00 uur reageren via Woonnet Rijnmond.
Lees meer

Rotterdam zet in op betaalbare, duurzame woningen voor iedereen

Duurzame woningen bereikbaar maken voor mensen met een kleine beurs: dat is de kern van het convenant dat vandaag wordt ondertekend door wethouder Zeegers (Klimaat, Bouwen en Wonen) van Rotterdam en vier grote woningcorporaties, Hef Wonen, Havensteder, Woonstad en Woonbron. Het convenant markeert een belangrijke stap in het realiseren van betaalbare, duurzame sociale huurwoningen binnen de grenzen van het klimaatakkoord van Parijs.
Lees meer

Nieuwsbrief december 2024 – De bewoner en wij: “Alles wat je kunt doen om brand te voorkomen is meegenomen”

“Het is toch anders wonen dan voor de brand. Mijn woongenot heeft toch wel een klein deukje opgelopen. Gelukkig zitten er ook positieve kanten aan, zoals beter contact met mijn buren”, zegt Joy (40). Zij woont al ruim 16 jaar met veel plezier in een flat aan de Witte de Withstraat in Dordrecht. Vorig jaar werd ze geconfronteerd met 3 branden in haar straat in amper een week tijd.
Lees meer